Viszonylag kevés helyen válthatunk devizát középárfolyamon. A pénzváltók jellemzően díjat számítanak fel a váltásért cserébe, míg a bankok magasabb árfolyamon kínálnak devizát eladásra. Amennyiben külföldre szeretnénk utazni, netán devizában megtakarítani, akkor pedig nincs más választásunk, mint a pénzváltás. A magas árfolyamok és váltási díjak elkerülése érdekében sokan kezdtek Revolutot használni. Ennek is megvan a maga előnye, azonban nem olyan lehetetlen ma már középárfolyamon devizát váltani. Jelenleg négy bank is nyújt erre lehetőséget bizonyos feltételek mellett.
A devizalekötésre jó kis kamatot kaphatunk
Ha jobban bízunk a devizás megtakarításokban, mint a forint alapúakban, akkor érdemes lehet a Gránit Banknál körbenézni. Amennyiben már a bank ügyfelei vagyunk, akkor a mobil applikációban mindössze néhány kattintással megnyithatjuk deviza számlánkat. A számla mellé pedig egy évig ingyenesen kaphatunk EUR vagy USD devizakártyát is.
Ez pedig még nem minden, ugyanis az egyik legjobb lekötési ajánlat a Gránit bankhoz kapcsolódik. A devizabetét-kamatok rendkívül kedvezőek: például az egyéves betéti kamat 2,75% eurónál, míg 3,5% a dollárnál.
Ha pedig még ez sem lenne elég, akkor a telefonos alkalmazásban középárfolyamon lehetséges a pénzváltás mindenféle díjaktól és költségektől mentesen. Ez az euró, dollár, svájci frank, angol font és román lej számlák mellé elérhető. Fontos viszont azt is tudni, hogy erre munkanapokon 9 és 17 óra között van lehetőségünk havi 650 ezer forintos összeghatárig.
Pénzváltás középárfolyamon prémium ügyfélként
Az Erste Bank ügyfelei is kihasználhatják a középárfolyamos pénzváltás lehetőségét a George mobilapp-ban vagy az internatbankon keresztül. Erre hétköznap 9-17 óra között van lehetőség. A bank ügyfelei ezt saját bankszámláik között használhatják, vagyis a pénzváltás a forint és a különböző devizaszámlák között lehetséges. A választható devizák közé tartozik az euró, az amerikai dollár, a kanadai dollár, a svájci frank és az angol font.

A banknál alkalmazott összeghatárokkal viszont fontos tisztában lenni a kellemetlen meglepetések elkerülése érdekében. A lakossági ügyfelek havonta legfeljebb 600 ezer, a prémium ügyfelek 750 ezer, az Erste World és a privátbanki ügyfelek pedig akár 1 millió forintot is válhatnak kedvezményes árfolyamon.
A K&H Banknál is elérhető a középárfolyamos pénzváltás
A K&H Banknál is adott a középárfolyamon való pénzváltás, azonban kissé máshogy. A pénzintézet bevezette úgynevezett visszapénz kuponját, aminek aktiválásával a felhasználók visszakapják a külföldi vásárlásaik során érvényes deviza eladási árfolyam és a középárfolyam különbözetét. Ez egyedi megoldás, azonban rendkívül hasznos. A bank ügyfelei ezzel a módszerrel havi legfeljebb 500 ezer forintig fizethetnek külföldön középárfolyamon.
Az OTP Bank is egyedi ajánlattal készült
Az OTP Bank is az előzőhöz hasonló egyedi ajánlattal készült. A bank szolgáltatása az Árfolyam+ nevet kapta. Ezért havonta 124 forintot kell fizetni, azonban ezt 2026. február 28-ig elengedik. A szolgáltatás pedig egyaránt érvényes a devizaátutalásokra és a betéti kártyás vásárlásokra is. Ennek egy havi összeghatára 600-600 ezer forint.
Ez már önmagában is jó hír, azonban további előnye, hogy számos devizanemnél válthatunk pénzt középárfolyamon. A szokásos euró, amerikai dollár, svájci frank és angol font mellett ott az ausztrál dollár, a bolgár leva, a kanadai dollár, a kínai jüan, a cseh korona, a dán korona, a japán jen, a mexikói pesó, a norvég korona, az új-zélandi dollár, a lengyel zloty, a román lej, a szerb dinár, az orosz rubel, a svéd korona, a török líra, az ukrán hrivnya és a dél-afrikai rand is.
Azt viszont fontos tudni, hogy a kedvezményes pénzváltás nem érvényes az online bankkártyás vásárlásokra és a hitelkártyás vásárlásokra sem. Külföldi vásárlás esetén pedig csak akkor használható a középárfolyam, ha a boltban a műanyag betéti kártyával fizetjük ki vásárlásunk összegét. Erre kimondottan érdemes figyelni, ha a mindennapokban telefonnal vagy okosórával (vagyis digitalizált bankkártyával) szoktunk fizetni.